Cztery pory roku ze urządzeniami Stiga

Wiosna, ach to Ty… 

Piękny ogród to zasługa nieustannej pielęgnacji, wiedzy, doświadczenia, serca włożonego w pracę i… sprzętu, który  ułatwia utrzymanie porządku.

Najbardziej intensywne prace wykonujemy wiosną. To czas, gdy przyroda budzi się do życia, robi się ciepłej, a słońce zaczyna zaglądać w najciemniejsze zakamarki. Grabienie trawnika, usuwanie starych liści, sadzenie nowych roślin to podstawowe czynności.

O stan trawnika zadba spalinowy bądź elektryczny wertykulator Stiga. Dzięki niemu można usunąć mech i inne zanieczyszczenia oraz napowietrzyć  powierzchnię trawnika. Ma to na celu lepszą kondycję i wzrost trawy.

Glebogryzarką Stiga skutecznie rozbijemy ziemię po zimie i szybko przygotujemy podłoże pod warzywnik lub nową rabatę kwiatową.

Wiosną należy też pomyśleć o przycinaniu drzewek, krzewów i żywopłotów. Należy usunąć obumarłe części roślin oraz skrócić pędy. Przydać mogą się pilarki łańcuchowe Stiga i sekatory akumulatorowe. Po wykonaniu przycinki łatwo pozbędziemy się odpadów poprzez zmielenie ich w rozdrabniaczu Stiga. 

Gdy przychodzi lato

Lato to najlepsza pora roku pod względem efektów pracy włożonej w pielęgnację ogrodu wiosną. To wtedy podziwiamy to, co urosło lub zakwitło. Chętnie spędzamy czas wśród roślin, grillujemy lub popijamy kawę na tarasie. Takie widoki zapewnia jednak nieustanne dbanie o ogród.

Koszenie trawnika i utrzymanie go w dobrej kondycji to podstawowa czynność wykonywana latem. Warto zaopatrzyć się w doskonałej jakości kosiarki Stiga – elektryczne, akumulatorowe lub spalinowe. Gdy działka posiada rozległy metraż można przejrzeć ofertę traktorów ogrodowych Stiga, które znacznie zwiększą wydajność pracy i zaoszczędzą czas. Wysoką pozycję pod tym względem zajmują też innowacyjne roboty koszące Stiga. To nowoczesne, ciche i ekologiczne urządzenia, którymi można łatwo sterować poprzez aplikację w telefonie.

Czas na jesienne porządki

Jesien to okres sprzątnia po intensywnym lecie oraz zabezpieczania ogrodu na trudny czas zimy. Usuwamy naziemne części roślin wieloletnich i kwiatów, sadzimy cebulki oraz okrywamy krzewy przed mrozem.

Podczas prac jesiennych najwięcej wysiłku poświęcamy na zbieranie opadających liści z drzew. Należy je usuwać, gdyż powodują degradację trawnika i są siedliskiem różnych chorób. Czynności te mogą znacznie ułatwić zamiatarki do liści Stiga, które pochłaniają pył, kurz, liście i drobne zanieczyszczenia. Dmuchawy Stiga pomogą oczyścić chodnik przed domem czy podjazd.

Po mijającym lecie warto też zadbać o czysty taras i miejsca odpoczynku wyłożone kostką brukową. Całą pracę wykona za nas wydajna myjka wysokociśnieniowa Stiga.

Zima to wcale nie czas odpoczynku

Wraz z nadejściem zimy więcej czasu spędzamy w domu niż w ogrodzie. Nie oznacza to jednak zaprzestania prac na świeżym powietrzu. O wygląd i funkcjonalność  ogrodu dbamy cały rok.

Gdy spadnie już śnieg możemy wykorzystać zamiatarki Stiga z pługiem lub odśnieżarki. Producent posiada również akcesoria typu łańcuchy śnieżne na koła, kolce do opon zimowych oraz pługi śnieżne, które można zainstalować w wybranych modelach traktorów ogrodowych Stiga

Leave a Comment